Opleidingsinformatie
De training bestaat o.a. uit de volgende onderdelen:
Mediationtheorie van de belangrijkste aspecten uit het Handboek Mediation 4e druk (Brenninkmeijer, Bonenkamp van Ooyen e.a)- Interventietechnieken
- Beroepsvaardigheden van de Professionele Mediator
- Juridische aspecten van Mediation
- Communicatie, waaronder de basisbeginselen van het Neuro Linguistisch Programmeren (NLP)
- Conflict theorie
- Gedragscode en werkwijze NMI
- Onderhandelingstechniek
- Interculturele mediation
- Marketing voor de Mediator
- Praktijkoefeningen (rollenspellen met nabeschouwingen) worden op video vastgelegd, inclusief twee terugkomdagen (onderdeel van de opleiding) met professionele acteurs
De belangrijkste kenmerken van onze opleiding tot Professioneel Mediator:
+ Korte intensieve trainingvolgens een sedert jaren beproefd concept+ Kleine groepjes van maximaal 10 tot 12 deelnemers + Examengerichte,
interactieve, methode waardoor ook oudere deelnemers de lesstof
makkelijker tot zich kunnen nemen
+ Veel praktijktraining, deels met professionele acteurs en video vastlegging
+ Docenten/trainers zijn allen NMI gecertificeerde Mediators en/of NLP Master
Praktitioners met trainingservaring c.q. certificering
+ Deelnamecertificaat met IDR erkenning na afloop training
Tijdstip van cursus en training:
De cursus en trainingen worden 5 tot 6 x per jaar gegeven in Bergen (NH) op de vrijdag van 9.30 uur tot 21.30 uur en op zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur, meestal gedurende de drie laatste weekenden van de betreffende maand.
In Zeist (Ut) worden de cursus en trainingen 5 x per jaar gegeven. Op de maandag van 9.30 uur tot 21.30 uur en op dinsdag van 9.30 uur tot 16.30 uur.
Voor de training in Delft (ZH) kunt u terecht bij onze partner, het Mediation Educatie Centrum, alwaar de trainingen eveneens 5 x per jaar worden gegeven op de vrijdag van 9.30 uur tot 21.30 uur en op zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. Zie ook Data en beschikbaarheid
Trainingslocaties:
De trainingen van het Mediation College worden gegeven in Bergen en Zeist. Wanneer u besluit om in Bergen de opleiding te volgen dan bent u van harte welkom in ons Opleidingscentrum Landgoed de Haaf in het schilderachtige dorpje Bergen (NH). Dit is een bijzonder plezierige accomodatie met een huiselijke sfeer, in een bosrijke omgeving die zeer geschikt is voor onze opleidingen. Vaak kunnen wij bij de open haard mediations oefenen of gewoon heerlijk napraten. Tussendoor kunnen we ook mooie wandelingen maken en genieten van de omgeving. Al wandelend komen we dan vaak tot bijzondere inzichten. Bij voldoende belangstelling en indien beschikbaar kunnen er 's-avonds kooklessen worden georganiseerd. Er is gelegenheid tot overnachten in hotel Bergen (op 300 m afstand) of hotel Blooming (op ca 1 km afstand), graag uiterlijk 2 weken voor aanvang van de opleiding aangeven.
Voor onze opleiding Professioneel Mediator en trainingen te Zeist maken wij gebruik van het Koetshuis op de prachtige locatie 'Boulevard 14' te Zeist. In deze mooie bosrijke omgeving kunt u zich ontspannen door een wandeling te maken. Ook hier kunnen dichtbij overnachtingen worden geregeld.
Het Mediation College heeft tevens de beschikking over trainingsfaciliteiten in Alkmaar aan de Jan Ligthartstraat 1, alwaar ook het secretariaat van het Mediation College is gevestigd. U kunt voor intervisiebijeenkomsten eventueel kosteloos gebruik maken van deze faciliteiten.



