Mediator worden!
De opleiding tot NMI Gecertificeerd Mediator (Met NLP basistechniek)

Het beroep van mediator lijkt meer op vredestichter dan op probleemoplosser. U brengt als mediator uw cliënten tot elkaar, maar u lost hun conflict niet op. Dat doen uw cliënten zelf. U maakt gebruik van uw vaardigheden die u tijdens de opleiding heeft geleerd. Mediation bestaat voor 80% uit actief luisteren en begrip tonen voor beide partijen. Een professioneel Mediator begeleidt zijn cliënten naar een duurzame oplossing, door ervoor te zorgen dat alle met het conflict samenhangende problemen ter tafel komen en worden uitgesproken.
De Mediator faciliteert zijn cliënten
en schept mogelijkheden voor een goede communicatie. De Mediator luistert hierbij vooral goed, Bovenal naar zijn, waarbij hij intervenieert op gepaste momenten. De opleiding NMI Gecertificeerd Mediator van het Mediation College leidt u op voor het examen NMI gecertificeerd Mediator. Hierop is de opleiding ook afgestemd cliënten, maar er zullen specifieke NLP accenten worden aangebracht die deze training een extra dimensie geeft. Tijdens de opleiding wordt veel aandacht besteed aan de praktijksituatie door middel van rollenspellen die op video worden opgenomen en in de groep worden besproken. De dvd kunt u daarna ook thuis bekijken.
Bovendien werken wij als een van de weinige trainingsinstituten (deels) met acteurs, waardoor niet alleen de praktijk- en examensituatie zo goed mogelijk wordt nagebootst, maar ook alle interventietechnieken goed worden getraind. Doordat wij met kleine deelnemersgroepen werken van
maximaal 8 tot 10 mensen kunt u zeer effectief trainen. (De meeste instituten hebben meer dan 20 deelnemers). Kortom deze opleiding is erop gericht om u in korte tijd de basisvaardigheden bij te brengen die een NMI gecertificeerd Mediator dient te hebben. In uw eigen praktijksituatie doet u dan de verdere ervaring op.

Na deze opleiding bent u in staat
om het theoretische examen af te leggen en heeft u genoeg vaardigheden geleerd om het assessment (praktijkexamen) kunt doen. De opleiding is praktisch gericht op het examen, dat wordt afgenomen door het DNV, die de aanbeveling zal doen aan het Nederlands Mediation Instituut, NMI om tot certificering over te gaan. Er wordt in de training gebruik gemaakt van het Neuro Linguistisch Programmeren. Na de opleiding kunt u middels uw z.g. intervisiegroepje nog verder trainen, soms onder kosteloze begeleiding van een van onze docenten.
In Nederland hebben we zo'n 5000 geregistreerde mediators bij het NMI.
Daarvan zijn er ca. 850 gecertificeerd. Bedrijven en instellingen vragen steeds meer om uitsluitend NMI gecertificeerde Mediators dus wanneer u voor dit mooie beroep kiest dan raden wij u ook aan om in elk geval uw certificering te behalen. Bij het Mediation College kunnen wij dat in korte tijd realiseren (7,5 dag) een een oefen(mid)dag met acteurs gezien onze trainingsmethode en kleine groepen.
U kunt zich als NMI Gecertificeerd Mediator zelfstandig vestigen
en u als Mediator laten inschrijven bij de Rechtbank, waarna u zaken toegewezen kunt krijgen. De certificering vindt plaats volgens ISO normering door het DNV.
De training bestaat uit de volgende onderdelen:
-
Basisbeginselen van het Neuro Linguistisch Programmeren (NLP)
-
Mediationtheorie van de belangrijkste aspecten uit het handbook Mediation
-
Juridische aspecten van Mediation
-
Gedragcode en werkwijze NMI
-
Communicatie
-
Interventietechnieken
-
Onderhandelingstechniek
-
Marketing voor de Mediator
-
Praktijkoefeningen (rollenspellen met nabeschouwingen) wordt op video vastgelegd, inclusief een terugkomdag (extra) met professionele acteurs
De belangrijkste kenmerken van onze opleiding tot NMI Gecertificeerd Mediator:

- - Korte intensieve training
- - Kleine groepjes van maximaal 8 tot 10 deelnemers
- - Examengerichte methode
-
- Veel praktijktraining, deels met professionele acteurs en video vastlegging.
-
- Docenten/trainers zijn allen NMI gecertificeerde Mediators en/of NLP Master
-
- Praktitioners met trainingservaring c.q. certificering.
-
- Deelnamecertificaat met IDR erkenning na afloop training
Tijdstip trainingen:
De trainingen worden eens per kwartaal gegeven op vrijdag 10.00 uur tot 21.30 uur en op zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur, meestal gedurende de drie laatste weekenden van de maanden februari, mei, september en november. Data en beschikbaarheid
Trainingslokatie:
De trainingen worden gegeven in Opleidingscentrum de Haaf in het schilderachtige dorpje Bergen NH. Dit is een bijzonder plezierige accomodatie met een huiselijke sfeer, in een bosrijke omgeving die zeer geschikt is voor onze opleidingen. Vaak kunnen wij bij de open haard mediations oefenen of gewoon heerlijk napraten. Tussendoor kunnen we ook mooie wandelingen maken en genieten van de omgeving. Al wandelend komen we dan vaak tot bijzondere inzichten. Bij voldoende belangstelling en indien beschikbaar kunnen er 's-avonds kooklessen worden georganiseerd. Er is gelegenheid tot overnachten. (graag uiterlijk 2 weken voor aanvang college aangeven). U kunt zich ook inschrijven voor de training in Delft .
Uw investering:
De investering voor deze training bedraagt € 2.450,00 excl. BTW en examengelden. Wanneer het bedrijf de cursus betaalt is de BTW meestal aftrekbaar. De training is inclusief cursusmateriaal en het handboek Mediation dat u ruim voorafgaand aan de opleiding wordt toegezonden. De trainingsdag met professionele acteurs is ook inclusief. Verzorging zoals lunch, koffie, frisdrank en op vrijdagavond groepsdiner, exclusief overnachting, waarvoor eventueel € 100,00 per persoon per nacht, inclusief ontbijt wordt berekend. Daarmee biedt het Mediation College een prima opleiding tegen een zeer aantrekkelijke prijs. Het cursusgeld dient 4 weken voor aanvang van de opleiding voldaan te zijn.
Voor diegenen die de opleiding graag willen volgen maar tegen de hoge investering ineens opzien kan deze opleiding desgewenst worden betaald in 6 termijnen van € 425,00 (inclusief € 100,00 voor rente en administratiekosten). De eerste termijn + de BTW over de totale opleidingskosten betaalt u dan eveneens 4 weken voor aanvang van de opleiding gevolgd door 5 maandelijkse termijnen. U kunt dit op uw inschrijfformulier aan ons kenbaar maken, of achteraf per e-mail tot 4 weken voor de opleiding begint. Wanneer u van deze mogelijkheid gebruik wenst te maken, dan vermelden wij deze afspraak op uw faktuur, of naderhand per schriftelijke bevestiging. Mocht u ondanks deze regeling toch nog problemen hebben met de betaling, overleg dan even met ons om te kijken of wij er uit kunnen komen.
Voorwaarden van deelname:
Er is geen specifieke vooropleiding voor deze module vereist. Wij houden voor deze opleiding in uw eigen belang een intakegesprek om kennis te maken. Bovendien zullen wij u op basis van onze bevindingen aangeven of wij in u een Mediator zien en u hierover adviseren om de opleiding wel of niet te volgen. Om deze opleiding met goed gevolg te kunnen afsluiten bevelen wij wel een ondergrond aan op basis van minimaal MBO niveau. Natuurlijke aanleg voor het mooie beroep van Mediator is een groot voordeel. U kunt een intakegesprek aanvragen door het Contactformulier op deze site in te vullen en even aan te geven dat u een intakegesprek wilt. Natuurlijk kunt u ook rechtstreeks telefonisch contact opnemen met onze trainingscoordinator Hans Kramer, telefoon 06-57 03 03 03 voor een afspraak.
Annuleringsbeleid:
Om deze opleiding zo toegankelijk mogelijk te maken hanteren wij de volgende annuleringskosten:
-
Annuleren binnen 7 dagen is geheel kosteloos.
-
Annuleren van 8 dagen tot 4 weken voor aanvang van de opleiding € 150,00 administratiekosten.
-
Annuleren tot van 4 tot 2 weken voor aanvang van de opleiding 25% van de opleidingskosten.
-
Annuleren van 2 weken tot aanvang van de opleiding 50% van de opleidingskosten.
-
Annuleren na aanvang opleiding zijn de volledige opleidingskosten verschuldigd.
- Voor reservering van hotelaccomodataties gelden de voorwaarden van het hotel.
-
Wijzigingen van data, lokatie en accomodatie blijven voorbehouden.
Aanmelden voor de opleiding tot NMI Gercertificeerd Mediator:
Het intakegesprek met een gecertificeerde docent is kosteloos. U krijgt dan van hem een bevestiging of hij/zij een Mediator in u ziet. Wanneer u hiervan een schriftelijke bevestiging nodig heeft, bijvoorbeeld voor het verkrijgen van een vergoeding, dan verzorgen wij dat voor u. U kunt dan ook beslissen of u mediator wilt worden en u vervolgens inschrijven voor de opleiding tot NMI Gecertificeerd Mediator. Neem contact op
|